A pasada fin de semana celebrouse na Praia de Patos (Concello de Nigran) a 2ª proba do circuto galego infantil el xuvenil de surf.
A proba foi un éxito de inscritos con máis 110 inscritos repartidos nas categorías, sub10, sub14, sub 16 e sub 18 masculino e sub14, sub16 e sub 18 feminino.
O inicio da competición foi o sábado cas categorías sub10 e sub 14 as 12 da maña sen maior problema e discurriu durante toda a xornada con ondas de medio metro a un metro que facilitou que os competidores puideran disfrutar coas ondas.
O domingo deronse cita as categorías sub 16 e sub 18, subiu o mar a un metro, dándose series maiores facendo que os surfistas puideran realizar moi boas manobras.
As entrega de premios desarrollaronse no clube Prado surf club tanto o sábado coma o domingo.
Agradecer a Prado surf club a boa organización de este campionato, a Zorlak surfboards pola sua colaboración neste campinato, ao Concello de Nigran, a Hotel Sotomayor pola fantástica comida, Froitas Vilar, As surfshop, Westpeak, Waira, TSP, Coca-cola, 3sesenta, SurfGZ e moitos máis pola sua colaboración neste evento.
SURF SUB10 MIXTO
1-PEDRO SUAREZ (NIGRAN)
2-MARTINA ALVAREZ (FERROL)
3-MANUEL FERNANDEZ (A CORUÑA)
4-PILAR VIANA (PONTEVEDRA)
SURF SUB14 FEMENINO
1-CARLA MOSQUERA (FERROL)
2-MONICA PINTOS (PONTEVEDRA)
3-BRONTE EDWARDS (PONTEVEDRA)
4-OLGA CARPIO (PONTEVEDRA)
SURF SUB14 MASCULINO
1-CARLOS VAZQUEZ (A CORUÑA)
2-BORJA MALVAR (NIGRAN)
3-JOSE CORREIA (PONTEVEDRA)
4-SAUL CARRERA (PONTEVEDRA)
SURF SUB16 FEMENINO
1-CRIS IGLESIAS (NIGRAN)
2-ISA GUNDIN (FERROL)
3-ALBA RODRIGUEZ (PONTEVEDRA)
4-CARLA MOSQUERA (FERROL)
SURF SUB16 MASCULINO
1-LEO ZAMBRANO (PONTEVEDRA)
2-JUAN FERNANDEZ (A CORUÑA)
3-BORJA MALVAR (NIGRAN)
4-PEDRO PALMOU (PONTEVEDRA)
SURF SUB18 FEMENINO
1-PAULA PAZ (A CORUÑA)
2-ALBA RODRIGUEZ (PONTEVEDRA)
3-ISA GUNDIN (FERROL)
4-DELIA SALGUEIRO (FERROL)
SURF SUB18 MASCULINO
1-MARTIN CORTIJO (A CORUÑA)
2-JUAN FERNANDEZ (A CORUÑA)
3-LUIS ANSIN (PONTEVEDRA)
4-JAIME AMADOR (PONTEVEDRA)
El próximo evento será en Praia de Lanzada, O Grove. Los días 9 e 10 de noviembre se llevará a cabo la 3ª prueba infantil y xuvenil de surf desta temporada.