18 de xaneiro, campionato galego o mellor dos mellores e gala do surf

0
1441

O vindeiro día 18 DE XANEIRO  na PRAIA DO ORZAN (CONCELLO DE A CORUÑA)  realizarase o campionato fin de tempadaMELLOR DOS MELLORES, onde poderemos ver os mellores deportistas de cada disciplinas, polo que o espectáculo na auga está totalmente garantido.

Organiza: Federación Galega de surf  e Concello de A Coruña

Colabora: The Surfeiros Piratas, TRES25, Coca-cola, 3sesenta e Pure.

Os clasificados deberán formalizar a sua inscripción antes do XOVES 16 DE XANEIRO, no seguinte mail campeonatos@fgsurf.org, o custe da inscripción para o campionato será de 5 euros. (Novagaliciabanco 2080-0567-04-3040003179).

Seguidamente do campionato desenrrolarase a GALA DO SURF GALEGO,  que se fará as 19:00 horas noCentro Cívico Os Mallos  av de Arteixo n 147 baixo 15007 A Coruña, onde se premiará como se merece aos campeons do Circuito Galego 2013 en todas as disciplinas.

Segudamente convocarase aos 8 mellores das seguintes categorías e estes deberán confirmar a sua participación no campeonato O Mellor dos Mellores:

Surf open masculino (8 participantes)

1 Diego Alvarez Lourido (1º clasificado tamén en Sub. 18 masculino)

2 Alberto Raimunde

3 Miguel Perez Moneo

4 Jesus Maria Guerra

5 Pablo Montero

6 Jose Diéguez

7 Erika Franco

8 Jesus maria Garcia

Surf open femenino (4 participantes)

1 Erika Franco

2 Paula Paz (1º clasificada tamén en Sub. 18 femenino)

3 Isabel Gundín (2ª clasificada tamén en Sub. 18 femenino)

4 Alba Rodriguez Lloves (4ª clasificada tamén en Sub. 18 femenino)

5 Cristina Iglesias (3ª clasificada en Sub. 18 femenino)

Surf Sub. 18 masculino (4 participantes)

2 Martin Cortijo

3 Luís Ansín

4 Álvaro Froján

5 Juan Fernández López

Bodyboard Open (8 participantes)

1 Alex Rico

2 Nicolas Nieto

3 Diego Area

4 Andrés manso

5 Adrian Bellas

6 Alfonso Martin

7 Francisco Ferreiro

8 Brais Gonzalez

Bodyboard Sub.18 (4 participantes)

1 Carlos Megino

2 Rafael  Paz

3 Juan Sande

4 Samuel Martinez

Longboard open (8 participantes) 

1 Yago Baz

2 Ruffo Navarro

3 Ettore Burdese

4 Alberto Mouriño

5 Néstor Martinez

6 Diego Garcia Cela

7 Jose J. Prego

8 Enrique Tapia

SUP open (4 participantes) 

1 Guillermo Carracedo

2 Román Camba

3 Yago Rodriguez

4 Julia Perez del Rio

*Nota: Os clasificados que se repiten en dúas categorías, so compiten en unha categoría.

Recordade que debedes ter a vosa licenza en vigor. Si aínda non tramitachedes a licenza do ano 2014, podedes facelo a través da paxina web www.fgsurf.org en Fedérate.